1000TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz

İade & İptal ve Değişim

İade

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünleri, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre, ürünü teslim almanızdan itibaren 14 gündür. 

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 12’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 13’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” kapsamında hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve sonuca bağlanacaktır. Talebiniz değerlendirilecektir . İadenizin kabul edilmesi için, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 12’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 13’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli satış sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, iade talebinizin tarafımıza ulaşmasından itibaren sitemizden alışveriş yaparken kullandığımız kredi/banka kartınıza 10 iş günü içerisinde yapılacaktır. İade edilecek tutar, alışverişi yaptığınız ödeme yöntemi ile geri ödenmektedir. Eğer üründe kusur yok ise, ürünü ücretsiz kargo hakkıyla almış olsanız dahi, kargo firması tarafından tahsil edilen kargo ücretinin tamamı, kargo firması tarafından tahsil edilen kapıda ödeme ücretinin tamamı, ödeme aracısı tarafından tahsil edilen komisyon ücretleri ve iade/iptal ücretlerinin tamamı gibi üçüncü taraf masraflar sipariş tutarından mahsup edilerek iade yapılmaktadır. Kusurlu ürünlerin iadesi ücertsizdir. İndirimli ürünlerde iade ve değişim yapılmamaktadır. 

İade Koşulları

İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 12’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 13’deki ‘Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

Yasal İade Süresi ve Koşulları: Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde gönderilmesi gereklidir.

İade Koşulları: Aşağıda sayılan iade koşullarına uygun olmak koşuluyla aldığınız ürünleri 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, hasar görmemiş, kullanılmamış, yıkanmamış ve yeniden satılabilir durumda olmalıdır. 

“Mesafeli Satış Sözleşmesi”ne göre aşağıda sayılan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır:

  1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetler,
  2. Çabuk bozulabilen, son kullanma tarihi geçebilecek ve tek kullanımlık mallar.
  3. Ürünün arızalı ve ayıplı çıkması halleri dışında tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar. Bu ürünler; kullanım için vücutla birebir teması gereken açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebileceğinden niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, iç giyim alt çamaşırları, alt çamaşır da olan takım çamaşırlar, silikon sütyenler, sıkılaştırıcı şortlar, bikini altı ve mayolar, kozmetik ürünler ve kişisel bakım ürünleri, takı ve parfümlerdir.
  4. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar.
  5. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri.
  6. İndirim yapılmış ürünler.

İade Hazırlık Süreci

E-Fatura/Faturanızın alt kısmında bulunan iade bölümündeki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. İadesini gerçekleştirmek istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebinizi ve istenen diğer bilgileri ilgili bölümlere yazınız, fatura üzerindeki alanın yetersiz olması halinde faturanızın arkasını kullanınız ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koyunuz. İade talebiniz öncellikle Butikvia.com İade Bölümü tarafından incelenir, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 günü içerisinde ödeme yaptığınız yöntemle iade edilir. Bu süre Butikvia.com’un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar

İade Gönderimi

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerle ilgili iade taleplerinizi yasal süre olan 14 gün içinde Butikvia.com üzerindeki “Üye Giriş” sekmesindeki “Siparişlerim” alanından iade talebi oluşturarak yapabilirsiniz. İade talebinizin olumlu sonuçlanması durumunda Müşteri Hizmetlerimizin sağlayacağı Kargo İade kodunu kullanarak belirtilecek kargo firması ile satın almış olduğunuz ürünleri iade edebilirsiniz. İade işlemlerinin başlatılabilmesi için paketiniz ile beraber gelen e-fatura/fatura altındaki formun iade ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

İade ettiğiniz ürünlerin bu koşulları karşılamaması durumunda iade onayı iptal edilerek belirtilecek kargo firması ile ürünleriniz Alıcı Ödemeli olarak tarafınıza gönderilecektir. Yurtiçi Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz. Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.

Sipariş İptal Etme

Siparişinizi oluşturmanızın ardından aynı takvim günü içerisinde iptal edebilirsiniz. Siparişin iptale uygun olması için siparişinizin depomuz tarafından toplanmaya başlanmamış olması gerekmektedir. Sipariş verdiğiniz ürünlerin toplanma süreci başladıktan sonra iptal işlemi yapılamamaktadır ancak Kargo tarafından getirilen siparişi teslim almamanız veya teslim alarak İADE Prosedürünü yerine getirmeniz halinde de iade işlemleri gerçekleştirilecektir.

Kapat
Kapat
Sepetim (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.